Sevgili Öğrencilerimiz,

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne hoş geldiniz…

Son yıllarda bilişim teknolojilerinde ortaya çıkan köklü değişimler, yönetim alanında yeni dallara yönelik arayışları beraberinde getirmiştir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi bünyesinde de çağımızın güncel konuları takip edilerek, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programı kurulmuştur. 2020-2021 Akademik Yılı itibariyle ilk öğrencileri ile buluşan programlarımız, İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki farklı dilde eğitim vermektedir. Türkçe’yi eğitim dili olarak seçen öğrencilerimize, isteğe bağlı hazırlık eğitimi alma imkânı sunulmaktadır.
Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS), işletme bilimi ve bilişim teknolojilerinin senkronize bir şekilde çalışmasına dayanan akademik bir daldır. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, alanında uzman, güçlü akademik kadrosu ve öğrencilere sunduğu teknolojik donanım imkânları ile meslekî/teknik, kavramsal ve yönetsel bilgi ve becerilere sahip olan öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölümümüz, işletmelerde bilişim sistemlerini kuracak, geliştirecek ve sürdürecek yöneticiler yetiştirmek üzere tasarlanmıştır.

Birlikte geçireceğimiz bu dört yıl süresince, siz, kendiniz için belirlediğiniz hedeflere doğru kararlılıkla yürürken, bizler de desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacağız.

Sizleri Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü adına sevgiyle selamlıyorum.

 

 

Bölüm Başkanı